DİKKAT! BU ETKİNLİK ÖN TALEP TOPLAMA ETKİNLİĞİDİR.

Katılımcı Sayısı 10 Kişiye Ulaştığında Kesin Hareketli Olacaktır.

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ-10 2023 BAHAR PARKURU (PATARA, BEZİRGAN, SARIGERME, KALKAN)

PATARA, BEZİRGAN, SARIGERME, KALKAN

Sen hiç mevsimlerin değişimine tanık oldun mu?

 

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ-2023 BAHAR PARKURU

18 - 21 Mayıs 2023 (Perşembe - Pazar)

... <Taslak Program >...

Ge Köyü - Gavur Ağılı - Patara Yürüyüşü

Bezirgan - Sarıgerme Geçişi

Sarıgerme - Kalkan Geçişi

Patara'da Denize Girme (Rezerve Gün)

4 GÜN, 3 GECE PATARA'DA KONAKLAMA

2023 Likya Yolu Yürüyüşü Bahar Programı, ramazan bayramının tamamı 21-23 nisan 2023 tarihleri arasında olduğundan, bölge hem çok kalabalık hemde yüksek sezon fiyatlarıyla çalıştığından dolayı 19 Mayıs periyodunda yapılacaktır.

İSTANBUL-ANTALYA-İSTANBUL ULAŞIM: (ÖNEMLİDİR!...)

18 Mayıs 2023 - Perşembe sabahı transfer aracımız en geç 08:00'da Antalya havaalanından, 08:30'da ise Antalya otobüs terminalinden hareket edecek şekilde, gelen misafirlerini bekliyor olacak. Alacağınız uçak/otobüs biletiniz en geç 07:30'da Antalya'ya iniş şeklinde olmalıdır. Dönüş uçak biletiniz ise, 21 Mayıs 2023 - Pazar akşamı, Antalya'dan en erken 20:00'da kalkacak şekilde olmalıdır. Otobüsle dönecek misafirlerimiz için ise 19:00 ve sonrasındaki seferleri tercih etmelerini öneriyoruz. Önerilen saatlerin dışında alınan biletler için uçağa/otobüse yetişme garantisi verilmez.

Antalya'ya daha geç gelen veya Antalya'dan daha erken saatte dönecek misafirlerimiz, transfer aracının programına uyamayacaklarından, bu misafirlerimiz kendi imkanları ile gruba katılmak durumunda olacaklardır. Yani ulaşımları tamamen katılımcılara ait olacaktır...

ÖNEMLİ! - Antalya'ya / Kaş / Patara'ya DALAMAN havalimanını kullanarak gelecek misafirlerimiz kendi imkanları ile Patara'ya gelmek ve geri dönmek durumundadırlar. Bu ulaşım yöntemini tercih edecek misafirlerimiz transfer aracımızdan faydalanamayacaktır. Bununla birlikte mutlaka etkinlik sorumlusu ile koordine kurmalıdırlar.

 • Daha önceki Likya Yolu etkinliklerimizin bitişinin tatil dönüşüne denk gelmesinden dolayı uçak biletleri aşırı pahalılanmış hatta ne uçaklarda nede otobüslerde yer kalmamıştı. Katılacak misafirlerimize bu konuya öneml vermelerinde fayda var.
 • İlave olarak misafirlerimiz 22 Mayıs 2023 - Pazartesi sabahı İstanbul'a dönme alternatifini dikkate alabilirler.
 • Antalya'ya / Kaş / Patara'ya kendi aracı ile veya Patara'ya erken gelip otele erken giriş yapmak isteyen misafirlerimiz mutlaka etkinlik sorumlusu ile koordine kurmalıdırlar.
 • Etkinliğe katılım bildiren misafirlerimizin gidiş/dönüş ulaşım bilgisi ve saatlerini etkinlik sorumlusuna bildirmeleri gerekmektedir...

 

TAVSİYE EDİLEN UÇUŞLAR
İSTANBUL-ANTALYA

PGS / PC2028 / 0015 - 0130 /  SGÖKÇEN-ANTALYA
THY / TK2428 / 0125 - 0235 / İSTANBUL-ANTALYA
PGS / PC2000 / 0550 - 0705 /  SGÖKÇEN-ANTALYA
AJET / TK7520 / 0555 - 0705 / SGÖKÇEN-ANTALYA

NOT : Tarih yaklaştıkça ilave uçuşlar olabilir, fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

ANTALYA-İSTANBUL
PGS / PC2021 / 2105 - 2220 /  ANTALYA-SGÖKÇEN
AJET / TK7149 / 2150 - 2300 / ANTALYA-SGÖKÇEN
PGS / PC2023 / 2210 - 2325 / ANTALYA-SGÖKÇEN
AJET / TK7643 / 2220 - 2330 / ANTALYA-SGÖKÇEN
PGS / PC2025 / 2250 - 000 / ANTALYA-İSTANBUL

NOT : Tarih yaklaştıkça ilave uçuşlar olabilir, fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

DİKKAT!!!...

Bu Likya Yürüyüşü, 3 gece otel'de (oda + kahvaltı) konaklama, tüm eşyalarımızın araçla taşınması (Antalya - Patara - Otel - Parkur başlangıç / bitişleri - Otel - Antalya), tüm transferler ve yerel rehberlik hizmetleri dahil şeklinde gerçekleştirilecektir...

Etkinlik süresince otel konaklamaları kahvaltı dahil şeklindedir. Bunun haricinde öğle ve akşam öğünleri katılımcıların kendilerine aittir. Parkur başına gitmeden önce market alışverişi sağlanacaktır.

Bu etkinlik en az 11 kişi en fazla 45 kişi ile gerçekleştirilecektir. Oteldeki oda sayısı sınırlı olduğundan ilave talepler (misafirlerimizin kabul etmesi şartıyla) aynı işletmenin pansiyonunda farklı fiyat ile gerçekleştirilecektir.

Genel Koordinatör : Bünyamin ŞAHİN (532-733 3671)

Yerel Rehber : Veysi TATLI, Zahide KORKUT

NOT : Etkinlik süresince Patara PATARA Otelinde konaklanacaktır...

Açıklamalar:

Her katılımcımız organizasyonun kurallarını kabul etmiş sayılır. Rehberlerimizin kararlarına itiraz edilemez. Rehber ortam ve diğer şartlara bağlı olarak programda değişiklikler yapabilir. Şikâyetler genel koordinatöre yapılır. Likya parkurlarının bazı bölümleri, kayalık ve çalılık patikalardan oluşabilmektedir. Katılımcıların donanımları (özellikle ayakkabı/bot) ve performansları bu koşullara uygun olmalıdır.

Yiyecek Planlaması :

Etkinlik için ekstra kapsamında yiyecek planlaması ;
- 1 kahvaltı (Perşembe sabah Antalya'dan Patara'ya yola çıkıldığında kahvaltı molası verilmeyecektir. Misafirlerimizin yanında ilk gün için atıştırmalık bulundurmalarını tavsiye ediyoruz.)
- 4 öğle yemeği (Yürüyüş öncesnde parkur başına gelmeden önce yiyecek ve içecek alışverişi için markette mola verilecektir.)
- 4 akşam yemeği (Patara merkezde akşam yemeği için kısatlı sayıda da olsa lokantalar mevcuttur. Pazar akşam Patara'dan Antalya'ya dönerken yemek molası verilmeyecektir.),
- Her sabah parkur başına gitmeden önce tesis yakınındaki marketten su, yiyecek, meyva vb ihtiyaçların alınabilmresei için mola verileceltir.

07:30 | UÇAKLA 0730
08:00 | UÇAKLA 0800
08:30 | OTOBÜS 0830
09:00 | ÖZEL ARAÇ 0900

Tahmini Paylaşım Ücreti

diğer maliyetler

Maliyete Dahil Olanlar

dahil olanlar

Maliyete Dahil Olmayanlar

dahil olmayanlar

Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Malzemeler :

Bileği saran bot, su matarası, termos, kafa feneri, baton, tozluk, su geçirmez ceket (veya yağmurluk, panço), polar, termal içlik, bere, güneş gözlüğü, güneş kremi, kullandığınız ilaçlar...

Kıyafet planlaması yaparken, yaz iklimini dikkate alarak hareket etmeniz önerilir. Bölgenin bu mevsimde gündüz ve akşam sıcaklık farkına sahip olduğunu dikkate alınız...

- Bilekleri saran sert tabanlı yürüyüş botu ve baton herkeste mutlaka olmalıdır. (Spor ayakkabı, terlik, sandalet vb kesinlikle olmaz.)

- Sırt çantanızda en az 1.5 litre su bulundurmalısınız.

- Sırt çantanızda yedek giysi bulundurabilir, uzun molada kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz.

- Mevsime göre ceket, yağmurluk veya panço bulundurabilirsiniz.

Uyarılar

Dikkat!...  |  ÖNEMLİ!...

Daha önceki Poyraz Doğa Likya Yolu yürüyüşlerinde gözlemlenen katılımcıların donanım ve doğa yürüyüşü hakkında bilgi eksikliklerine istinaden aşağıdaki uyarıların yapılmasına, katılımcıların bu uyarılara kesinlikle uymaları gerektiğine ve gerekirse kendi sağlıkları açısından  yürüyüşten alıkonulabileceklerini bilmeleri gerekmektedir... 

 --- DONANIM UYARILARI  ---

 • - Bilekleri saran sert tabanlı yürüyüş botu ve baton herkeste mutlaka olmalıdır. (Spor ayakkabı, terlik, sandalet vb kesinlikle olmaz.)
 • - Sırt çantanızda en az 1.5 litre su bulundurmalısınız.
 • - Sırt çantanızda yedek giysi bulundurabilir, uzun molada kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz.
 • - Mevsime göre ceket, yağmurluk veya panço bulundurabilirsiniz.

--- DOĞA YÜRÜYÜŞ KURALLARI  ---

 • - Yürüyüş esnasında kesinlikle sigara veya tütün ürünleri içilmez.  (sadece ana molalar da izmarit doğaya bırakılmamak üzere izin verilebilir.)  
 • - Sağlık sorunlarınız nedeniyle kullandığınız ilaç vb. varsa mutlaka rehberi bilgilendirmelisiniz. Daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
 • - Rehber geçilmez, artçının arkasında kalınmaz. Her ne sebeple olursa olsun rehberi geçen, gruptan ayrılanlar için daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
 • - Rehber katılımcıların durumuna göre veya hava koşulları gerektirdiğinde parkuru uzatıp kısaltabilir. Hiç kimse bu konuda itiraz edemez.
 • - Rehber parkurun o günkü bölümüne, katılımcılardan bazılarını kabul etmeyebilir. İtiraz kabul edilmez.

Rehber Uyarıları

 • - Yürüyüş esnasında kesinlikle sigara veya tütün ürünleri içilmez.  (sadece ana molalar da izmarit doğaya bırakılmamak üzere izin verilebilir.)  
 • - Sağlık sorunlarınız nedeniyle kullandığınız ilaç vb. varsa mutlaka rehberi bilgilendirmelisiniz. Daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
 • - Rehber geçilmez, artçının arkasında kalınmaz. Her ne sebeple olursa olsun rehberi geçen, gruptan ayrılanlar için daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
 • - Rehber katılımcıların durumuna göre veya hava koşulları gerektirdiğinde parkuru uzatıp kısaltabilir. Hiç kimse bu konuda itiraz edemez.
 • - Rehber parkurun o günkü bölümüne, katılımcılardan bazılarını kabul etmeyebilir. İtiraz kabul edilmez.
Genel Uyarı Metni

DİKKAT!... Etkinliklerimiz, TÜRSAB Seyahat Acente İşletme belgesi sahibi Turizm acenteleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yurtiçinde gerçekleştirdiğimiz hem doğa sporları hemde kültürel gezi etkinliklerimizin tamamı TÜRSAB belgeli acente ile gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda her türlü günübirlik etkinliklerimizde kendi güvenliğimiz ve kurallar gereği araç, acente ve vergi masrafları, daha uzun süreli, konaklamalı etkinliklerimizde ise buna ilaveten misafirlerimizin sehayat sigortası, ek taşıt maliyeti vb masraflar maliyetlerimize dahil edilmektedir.

Etkinlik ödemesini tamamlayan katılımcıların belirlenen süre dahilinde iptal/iade talepleri, etkinlik sonrasında ve maliyet paylaşım hesabının tamamlanmasını müteakip yapılır.

dogadakiler.com ortak web yayın platformudur ve etkinliklerimize her iki platformdan yapılan katılımlar dikkate alınır.

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentası tarafından organize edilmektedir.
18 Mayıs Perşembe

52 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 45 Kişi
Kalan : 44 Kişi
Tahmini : 275

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİĞE KATIL
Soru Cevap