ORDU YAYLALARI

ORDU, AYBASTI, ULUGÖL, ÇAMBAŞI YAYLALARI, ÇAMAŞ KANYONU

Sen hiç mevsimlerin değişimine tanık oldun mu?

 

ORDU YAYLALARI 2024

06-09 Haziran 2024 (Perşembe-Pazar)

...

Fatsa, İason Burnu, Grago Gölü, Aybastı-Perşembe Yaylası, Çiseli Şelalesi

Çamaş Kanyonu, Gölköy Ulugöl Milli Tabiat Parkı

Topçam, Kızılağaç, Zile, Çambaşı Yaylaları

Turnalık, Ablaktaşı Yaylaları, Geçilmez Vadisi, Gerce Şelalesi,

.....

4 GÜN, 3 GECE (1 GECE TERMAL OTELDE, 2 GECE MİLLİ PARKTA BUNGALOVDA KONAKLAMA)

 

6 Haziran 2024 - (Perşembe) Fatsa, İason Burnu, Grago Gölü, Aybastı-Perşembe Yaylası, Çiseli Şelalesi

7 Haziran 2024 - (Cuma) Çamaş Kanyonu, Gölköy Ulugöl Milli Tabiat Parkı

8 Haziran 2024 - (Cumartesi) Topçam, Kızılağaç, Zile, Çambaşı Yaylaları

9 Haziran 2024 - (Pazar) Turnalık, Ablaktaşı Yaylaları, Geçilmez Vadisi, Gerce Şelalesi

1. Gün

YASON BURNU, GRAGO GÖLÜ, AYBASTI PERŞEMBE YAYLASI

6 Haziran 2024 , Perşembe

Sabahtan misafirlerimizi Ordu – Giresun havalimanında karşıladıktan sonra Güneşin Deniz’de Yüzdüğü Yer” olarak bilinen, Yunan mitolojisinde Troya’nın altın post efsanesinin geçtiği yerlerden olan İason Burnu ve Kilisesini geziyor, Türk Kahvelerimizin eşliğinde Yason Burnu’nu geziyor, Fatsa Gaga Gölü’ne hareket ediyoruz.

 

► IASON (YASON) BURNU

Eski ismi ile ” Grago Gölü” olan, efsaneleri ile ünlü göl kenarında çaylarımızı yudumluyoruz. Gaga Gölünden ayrılıyor, Aybastı ilçesi üzerinden denizden 1500 metre yüksekte UNESCO Dünya Mirasına aday olabilecek kadar özel Perşembe Yaylası’na ulaşıyoruz. Türkiye’nin en yüksek menderesleri olma unvanına sahip Aybastı Perşembe Yaylasında, doğanın muhteşem manzaraları eşliğinde platoda oya gibi işlenmiş menderesleri tüm platoya hâkim olan Karga Tepesinden izliyoruz. Yöre halkının söylediği gibi “Tepeden Aşağıya Salın Kendinizi.” Menderesler arasında yapacağımız yürüyüşün sonunda dileyen misafirlerimiz; Aybastı Gölettin de göl bisikletlerine binebilir, fayton ile gezinti yapabilirsiniz.

 

► AYBASTI (PERŞEMBE) YAYLASI

 

► ÇİSELİ ŞELALESİ

Karga Tepesinden iniş sonrasında bölgenin en önemli şelalelerinden olan Çiseli Şelalesi turumuzu tamamlıyor, yayla sırtlarında yapacağımız gezilerin ardından Fatsa'daki Termal Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği orman içindeki termal otelimizde.

Konaklama

FATSA TERMAL HOTEL

2. Gün

ÇAMAŞ KANYONU - GÖLKÖY ULUGÖL – ULUVAHTA YAYLASI YÜRÜYÜŞ

7 Haziran 2024 , Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımızla Çamaş Kanyonuna Hareket ediyoruz.

 

► ÇAMAŞ KANYONU

Kanyon içerisinde yürüyüşümüzün ardından, Gölköy Ulugöl’e hareket ediyoruz. Gölköy’ün Süleymaniye ve Haruniye Köyleri arasında, deniz seviyesinden 1200 metre yüksekliğindeki Gölköy Ulugöl’e ulaşıyoruz. 2009 yılında Tabiat Koruma Alanı olan ve 2 farklı gölden oluşan Ulugöl’de Kızılağaç, Gürgen ve Akçaağaçlarının arasındaki yürüyüşümüzü tamamlıyor, Uluvahta Yaylasına gidiyoruz.

 

► GÖLKÖY, ULUGÖL MİLLİ TABİAT PARKI

 

► ULUVAHTA YAYLASI

Akşam saatlerine kadar yayla içerisindeki yürüyüşlerimiz sonrasında Ulugöl’deki Tabiat Parkı'ndaki Bungalovlarımıza yerleşiyoruz.

 

► ULUGÖL YAYLASI MİLLİ TABİAT PARKI BUNGALOVLARI

Konaklama

GÖLKÖY ULUGÖL YAYLASI MİLLİ TABİAT PARKINDA BUNGALOV

3. Gün

TOPÇAM – KIZILAĞAÇ YAYLASI – ZİLE YAYLASI– ÇAMBAŞI YAYLASI

8 Haziran 2024 , Cumartesi

Sabah milli park lokantasında alacağımız kahvaltı sonrasında Harçbeli üzerinden Topçam’a varıyoruz. Vereceğimiz kısa molanın ardından orman içeresindeki eski göç yolunu takiben bin bir çiçekler yaylası olarak tabir edilen Yaylacık Yaylasına ulaşıyoruz.

 

► TOPÇAM, YAYLACIK YAYLASI

Eski dönemlerde Topçam halkının yaylacılık yaptığı şenliklere ev sahipliği yapmış olan bitki örtüsü ile sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Yaylacık Yaylasından ayrılıyor, Topçam ve Yeşilce Mahallerinin ortak kullandığı yayla yaşamının hala devam ettiği Kızılağaç Yaylasına varıyoruz.

 

► KIZILAĞAÇ YAYLASI

Eriçok Tepesinin güney yamacına kurulu olan Kızılağaç Yaylasından vadileri ve ormanları izledikten sonra 2275 rakımlı Eriçok Tepesine Zirve Yürüyüşü yapıyoruz. Yürüyüş sonrasında Eriçok Dağının eteklerinde sırta kurulu, bir zamanların göç yolları üzerinde kurulu olan 1800 rakımdaki ahşap evleri ile ünlü Zile Yaylasındaki fotoğraf molasının ardından Çambaşı Yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz. . Konaklama ve Akşam Yemeği Çambaşı Yaylasındaki bungalov tesislerinde.

 

► ÇAMBAŞI YAYLASI BUNGALOV KONAKLAMA TESİSLERİ

Konaklama

ÇAMBAŞI YAYLASINDA BUNGALOV

4. Gün

TURNALIK – ABLAKTAŞI – GEÇİLMEZ VADİSİ – GERCE ŞELALESİ – ORDU

9 Haziran 2024 , Pazar

Tesislerin lokantasında alacağımız kahvaltı sonrasında, boy boy ladin ağaçlarının arasında yapacağımız kısa bir yürüyüşün sonunda Geçilmez Vadisinin derinliklerine doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 

► GERCE ŞELALESİ

Rotamız Gerce Şelalesi – Kaleboynu – Ablaktaşı – Geçilmez Vadisi – Taşbaşı – Çelikkıran – Armutalan Yaylası. Orman yollarından yapacağımız yolculuğumuzda yolumuz üzerinde bulunan yaylaları görüyor, geçilmez vadisinin eşsiz güzelliklerinden olan vadi tabanından 300 metre deniz seviyesinden 1400 rakımda olan Ablaktaşından muhteşem bir manzaraya şahitlik ediyor, vadinin kenarında orman içlerine saklanmış olan yaylaları gördükten sonra Çelikkıran ve muhteşem göl manzarasına sahip Taşbaşı Yaylalarına gidiyoruz.

 

► TAŞBAŞI YAYLASI (KUZEY YILDIZI, İLK AŞK DİZİSİNİN ÇEKİLDİĞİ YAYLA)

Taşbaşı Yaylasında doğanın sesini dinledikten sonra dönüşe geçiyoruz.

 

► ORDU, BOZTEPE TELEFERİK MANZARASI

Siz değerli misafirlerimizi Ordu – Giresun Havalimanına transfer etmeden önce uçak biletiniz geç saatlerde ise Ordu Boztepe Teleferik yapıyor ve sonrasında havalimanına transfer ediyoruz.

Konaklama

İSTANBULA DÖNÜŞ

Bitiş
00:00 | ÖZEL ARAÇLA
00:00 | UÇAK İLE

Durak Notu

Misafirlerin 06 Haziran 2024 - Perşembe günü 09:00'dan önce Ordu-Giresun Havalimanında olmaları beklenmektedir.

Misafirlerin Ordu'ya geliş ve dönüş için aşağıdaki uçuşları tercih etmelerini öneriyoruz.

(Gidiş) 06Haziran2024 (Perşembe)
AJET - TK7330 - S.Gökçen-Ordu Giresun Havalimanı - 0810
(Dönüş) 09Haziran2024 (Pazar)
AJET - TK7333 - Ordu Giresun Havalimanı-S.Gökçen - 2055
PGS - PC2863 - Ordu Giresun Havalimanı-S.Gökçen - 2140

Maliyete Dahil Olanlar

Gezi süresince tüm ulaşımlar
Havalimanı Transferleri
3 Gece Otel ve Yayla Tesislerinde Yarım pansiyon (Oda + Kahvaltı + Akşam yemeği)  Konaklama
Otelde Alınacak 3 Sabah Kahvaltısı
Otelde ve Dışarıda Alınacak 3 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Araç İçi Su ikramları
Gölköy Ulugöl Tabiat Parkı Giriş Ücreti
Otopark Ücretleri
Tur Programında Belirtilen Çevre Gezileri

Maliyete Dahil Olmayanlar

Ordu'ya geliş ve dönüş ulaşım ücretleri
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Malzemeler :

Bileği saran bot, su matarası, termos, kafa feneri, baton, tozluk, su geçirmez ceket (veya yağmurluk, panço), polar, termal içlik, bere, güneş gözlüğü, güneş kremi, kullandığınız ilaçlar...

Kıyafet planlaması yaparken, yaz iklimini dikkate alarak hareket etmeniz önerilir. Bölgenin bu mevsimde gündüz ve akşam sıcaklık farkına sahip olduğunu dikkate alınız...

- Bilekleri saran sert tabanlı yürüyüş botu ve baton herkeste mutlaka olmalıdır. (Spor ayakkabı, terlik, sandalet vb kesinlikle olmaz.)

- Sırt çantanızda en az 1.5 litre su bulundurmalısınız.

- Sırt çantanızda yedek giysi bulundurabilir, uzun molada kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz.

- Mevsime göre ceket, yağmurluk veya panço bulundurabilirsiniz.

Uyarılar

Dikkat!...  |  ÖNEMLİ!...

Daha önceki Poyraz Doğa Likya Yolu yürüyüşlerinde gözlemlenen katılımcıların donanım ve doğa yürüyüşü hakkında bilgi eksikliklerine istinaden aşağıdaki uyarıların yapılmasına, katılımcıların bu uyarılara kesinlikle uymaları gerektiğine ve gerekirse kendi sağlıkları açısından  yürüyüşten alıkonulabileceklerini bilmeleri gerekmektedir... 

 --- DONANIM UYARILARI  ---

 • - Bilekleri saran sert tabanlı yürüyüş botu ve baton herkeste mutlaka olmalıdır. (Spor ayakkabı, terlik, sandalet vb kesinlikle olmaz.)
 • - Sırt çantanızda en az 1.5 litre su bulundurmalısınız.
 • - Sırt çantanızda yedek giysi bulundurabilir, uzun molada kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz.
 • - Mevsime göre ceket, yağmurluk veya panço bulundurabilirsiniz.

--- DOĞA YÜRÜYÜŞ KURALLARI  ---

 • - Yürüyüş esnasında kesinlikle sigara veya tütün ürünleri içilmez.  (sadece ana molalar da izmarit doğaya bırakılmamak üzere izin verilebilir.)  
 • - Sağlık sorunlarınız nedeniyle kullandığınız ilaç vb. varsa mutlaka rehberi bilgilendirmelisiniz. Daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
 • - Rehber geçilmez, artçının arkasında kalınmaz. Her ne sebeple olursa olsun rehberi geçen, gruptan ayrılanlar için daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
 • - Rehber katılımcıların durumuna göre veya hava koşulları gerektirdiğinde parkuru uzatıp kısaltabilir. Hiç kimse bu konuda itiraz edemez.
 • - Rehber parkurun o günkü bölümüne, katılımcılardan bazılarını kabul etmeyebilir. İtiraz kabul edilmez.

Rehber Uyarıları

 • - Yürüyüş esnasında kesinlikle sigara veya tütün ürünleri içilmez.  (sadece ana molalar da izmarit doğaya bırakılmamak üzere izin verilebilir.)  
 • - Sağlık sorunlarınız nedeniyle kullandığınız ilaç vb. varsa mutlaka rehberi bilgilendirmelisiniz. Daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
 • - Rehber geçilmez, artçının arkasında kalınmaz. Her ne sebeple olursa olsun rehberi geçen, gruptan ayrılanlar için daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
 • - Rehber katılımcıların durumuna göre veya hava koşulları gerektirdiğinde parkuru uzatıp kısaltabilir. Hiç kimse bu konuda itiraz edemez.
 • - Rehber parkurun o günkü bölümüne, katılımcılardan bazılarını kabul etmeyebilir. İtiraz kabul edilmez.
Genel Uyarı Metni

DİKKAT!... Etkinliklerimiz, TÜRSAB Seyahat Acente İşletme belgesi sahibi Turizm acenteleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yurtiçinde gerçekleştirdiğimiz hem doğa sporları hemde kültürel gezi etkinliklerimizin tamamı TÜRSAB belgeli acente ile gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda her türlü günübirlik etkinliklerimizde kendi güvenliğimiz ve kurallar gereği araç, acente ve vergi masrafları, daha uzun süreli, konaklamalı etkinliklerimizde ise buna ilaveten misafirlerimizin sehayat sigortası, ek taşıt maliyeti vb masraflar maliyetlerimize dahil edilmektedir.

Etkinlik ödemesini tamamlayan katılımcıların belirlenen süre dahilinde iptal/iade talepleri, etkinlik sonrasında ve maliyet paylaşım hesabının tamamlanmasını müteakip yapılır.

dogadakiler.com ortak web yayın platformudur ve etkinliklerimize her iki platformdan yapılan katılımlar dikkate alınır.

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentası ( PİKOLA TUR, TÜRSAB A8718 BELGE NOLU ACENTA ) tarafından organize edilmektedir.
6 Haziran Perşembe


Limit : 1 Kişi
Kalan : 0 Kişi
Tahmini : 99

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ŞUAN KATILIM ALAMIYORUZ
Soru Cevap