SONBAHARIN TÜM RENKLERİYLE YENİCE ORMANLARI ŞEKER KANYONU

SONBAHARIN TÜM RENKLERİNİ GÖRMEYE

Sen hiç mevsimlerin değişimine tanık oldun mu?

 

- Ihlamur Terasından Dağevine 10km Tamamı Orman İçi Kolay Yürüyüş

- Kızılkayalar Vadisinde 10km Tamamı Orman İçi Kolay Yürüyü

- Şeker Kanyonu İçinde Nehir Kenarında Rahat Yürüyüş

- Otelden Kent Ormanı Girişine Kanyon İçinde Rahat yürüyüş

-  (Y) Açık Hava Orman Müzesi, Bulak Mencilis Mağarası, Devrek Bastoncular Çarşısı

Biyolojik çeşitlilik ve barındırdığı yaban hayat ile Dünya'nın sayılı ormanları arasında ye alan Yenice Ormanları, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından Acil Olarak Korunması Gereken 100 Sıcak Noktadan birisi olarak belirlendi. Türkiye'nin en büyük blok ormanıdır. İçinde hiçbir yerleşim yeri olmayıp kesintisiz orman alanına sahip bölgeye orman denizi denilmektedir. Yenice ormanlarında anıt ağaçların bulunduğu arboretum "Açık Hava Orman Müzesi" alanı da bulunmaktadır.

1. Gün

DEVREK, YENİCE VE IHLAMUR TERASI

8 Kasım 2024 , Cuma

İlk gün Devrek üzerinden Yenice'ye intikal

Öğleye doğru Yenice ilçesine varıyoruz ve Bölge Kalkınma Ajansının turizme kazandırdığı, kente tepeden bakan Ihlamur Teras tesislerine geçiyoruz. 

 

 

Muhteşem manzarası ve çeşitli sosyal yaşam alanlarıyla ziyaretçilerinin ilgisini çeken bu tesiste yeteri kadar dinlenmemizin ardından sonbaharın tüm renklerine tanık olacağımız ilk gün doğa yürüyüşümüze başlıyoruz. 

 

 

Yaklaşık 10km kadar tamamı orman içinde geçecek olan yürüyüşümüz kalacağımız dağevinde son bulacak. Doğa manzarası ve konumu muhteşem olan otelde akşam yemeğinden sonra dileyenlerle bahçede ateş başında neşeli ve uzun sohbetler edeceğiz.

Konaklama

Albergo Butik Hotel/Dağevi

2. Gün

KIZILKAYALAR VADİSİNDE SONBAHAR YÜRÜYÜŞÜ

9 Kasım 2024 , Cumartesi

Hotelde alacağımz kahvaltının ve açık havada içeceğimiz kahvelerimizin ardından bugün Bartın tarafındaki Kızılkayalar vadisine gidiyoruz.

 

 

Yaklaşık 1 saatlik araç yolculuğumuzun sonunda bölgeye gelen herkesin sonbahar renklerini görmek için mutlaka ziyaret ettiği Kızılkayalar vadisinde yine tamamı orman içinde yaklaşık 10km doğa yürüyüşümüze başlıyoruz. Genelinde iniş ve düz olan parkurda sonbahar renklerinin tüm tonlarına tank olacağız ve bol bol resim alacağız.

Günün sonunda aracımızla hotelimize geçiyoruz.

Konaklama

Albergo Butik Hotel/Dağevi

3. Gün

ŞEKER KANYONU İÇİNDE KENT ORMANINA KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

10 Kasım 2024 , Pazar

Hotelden çıkışımızı müteakip Şeker Kanyonu içindeki yola ineceğiz ve yaklaşık 3 saatlik bir doğa yürüyüşü yapacağız. Kanyun ihtişamlı duvarları ve nehrin ürkütücü akışına tanık olacağımız yürüyüşün sonunda Yenice Kent Ormanı tesislerine varıyoruz. Burada vereceğimiz moladan sonra İstanbul'a geri dönüşe geçiyoruz.

 

Not : Vakit kalırsa Karabük Bulak Mencilis mağarası ziyaret edilebilir.

Konaklama

İSTANBULA DÖNÜŞ

Bitiş
Araçsız Etkinlik

Durak Notu

Araç konusu tam olarak netleştiğinde duraklar ve saatler paylaşılacaktır.

Tahmini Paylaşım Ücreti

- Misafirlerimizin konaklanan tesisin bir dağevi (Yöresel ahşap yapı, soba ısıtması vb) olduğunu dikkate almaları, şehirde mevcut konforun olmayacağını özellikle dikkate almaları gerekmektedir.

- Hotel temiz ve samimi hizmet konusunda üst seviye olmasının yanında akşam sohbetlerinde haşlanmış patates, pişmiş kestane, patlamış mısır vb iktamları olacaktır.

Maliyete Dahil Olanlar

- Yarım pansiyon dağevi/Butik hotelde konaklama

- Tüm transferler

- Tüm acente ve seyahat zorunlulukları

- Yerel rehberlik hizmetleri

- Müze ve ören yeri girişleri

Maliyete Dahil Olmayanlar

- Kahvaltı ve akşam yemeğinde alınan ekstra yemek ve içecekler

- Şahsi harcamalar

Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

  • Hava durumunu dikkate alarak giysi seçiniz.
  • Yürüyüş için uygun boğazlı bot, ayakkabı, sırt çantası, yedek tişört, kullandığınız ilaçlar, 1 litre su, hafif yiyecekleri yanınızda bulundurmalısınız.
  • Herkes kendi kişisel sağlık malzemelerinide yanında bulundurmalıdır.

Uyarılar

Genel Yürüyüş Uyarısı

Her katılımcımız Grubun kurallarını kabul etmiş sayılır. Rehberlerimizin kararlarına itiraz edilemez. Rehber ortam ve diğer şartlara bağlı olarak programda değişiklikler yapabilir. Şikâyetler genel koordinatöre yapılır. Yürüyüşlerimizi yaptığımız parkurların bazı bölümleri, kayalık ve çalılık patikalardan oluşabilmektedir. Katılımcıların donanımları (özellikle ayakkabı/bot) ve performansları bu koşullara uygun olmalıdır.

Rehber Uyarıları

  • - Yürüyüş esnasında kesinlikle sigara veya tütün ürünleri içilmez.  (sadece ana molalar da izmarit doğaya bırakılmamak üzere izin verilebilir.)  
  • - Sağlık sorunlarınız nedeniyle kullandığınız ilaç vb. varsa mutlaka rehberi bilgilendirmelisiniz. Daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
  • - Rehber geçilmez, artçının arkasında kalınmaz. Her ne sebeple olursa olsun rehberi geçen, gruptan ayrılanlar için daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz. 
  • - Rehber katılımcıların durumuna göre veya hava koşulları gerektirdiğinde parkuru uzatıp kısaltabilir. Hiç kimse bu konuda itiraz edemez.
  • - Rehber parkurun o günkü bölümüne, katılımcılardan bazılarını kabul etmeyebilir. İtiraz kabul edilmez.
Genel Uyarı Metni

DİKKAT!... Etkinliklerimiz, TÜRSAB Seyahat Acente İşletme belgesi sahibi Turizm acenteleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yurtiçinde gerçekleştirdiğimiz hem doğa sporları hemde kültürel gezi etkinliklerimizin tamamı TÜRSAB belgeli acente ile gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda her türlü günübirlik etkinliklerimizde kendi güvenliğimiz ve kurallar gereği araç, acente ve vergi masrafları, daha uzun süreli, konaklamalı etkinliklerimizde ise buna ilaveten misafirlerimizin sehayat sigortası, ek taşıt maliyeti vb masraflar maliyetlerimize dahil edilmektedir.

Etkinlik ödemesini tamamlayan katılımcıların belirlenen süre dahilinde iptal/iade talepleri, etkinlik sonrasında ve maliyet paylaşım hesabının tamamlanmasını müteakip yapılır.

dogadakiler.com ortak web yayın platformudur ve etkinliklerimize her iki platformdan yapılan katılımlar dikkate alınır.

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentası tarafından organize edilmektedir.
8 Kasım Cuma


Limit : 16 Kişi
Kalan : 0 Kişi
Tahmini : 6750

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİĞE KATIL
Soru Cevap